Стыпендыі і стыпендыяты

 

Нарматыўныя дакументы, у адпаведнасці з якімі праводзіцца прызначэнне стыпендый Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь і імянных стыпендый:

1. Указ Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь ад 06.09.2011 г. № 398.  Перайсці

 2. Аб некаторых пытаннях стыпендыяльнага забеспячэння і ажыццяўлення іншых грашовых выплат навучэнцам. Пастанова Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь і Міністэрства фінансаў Рэспублікі Беларусь ад 22.09.2011 №261 / 96.  Перайсці

28 лютага 2017 г. адбыўся Савет універсітэта, на якім былі разгледжаны і рэкамендаваны кандыдатуры да атрымання стыпендый па выніках зімней экзаменацыйнай сесіі 2016-2017 года:

1. Стыпендыя Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь (за выдатную паспяховасць на працягу ўсёй вучобы, асаблівыя поспехі ў навукова-даследчай, творчай дзейнасці і прыкладныя паводзіны):

- Дзікевіч Аксана Алегаўна - студэнтка 4 курса інжынерна-эканамічнага факультэта, спецыяльнасць "Эканоміка і кіраванне на прадпрыемстве";

 - Прэдчанка Вольга Вячаславаўна -студэнтка 3 курса інжынерна - эканамічнага факультэта, спецыяльнасць "Эканоміка і кіраванне нп прадпрыемстве".

Дакументы накіраваны на ўзгадненне ў савет спецыяльнага фонда Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь па сацыяльнай падтрымцы адораных навучэнцаў і студэнтаў.

2. Прызначаны імянныя стыпендыі (за высокія паказчыкі ў вучобе, навукова-даследчай дзейнасці і грамадскай працы):

Стыпендыя імя Ф. Скарыны:

- Адамцэвіч Наталле Юр’ўне - студэнтцы 5 курса факультэта тэхналогіі арганічных рэчываў, спецыяльнасць "Біятэхналогія";

- Сямёнавай Людміле Сяргееўне - студэнтцы 4 курса інжынерна - эканамічнага факультэта, спецыяльнасць "Менеджмент (па напрамках)";

- Новікавай Дарыне Аляксандраўне- студэнтцы 4 курса факультэта прынттэхналогій і медыякамунікацый, спецыяльнасць "Выдавецкая справа".

Стыпендыя імя А.І. Сеўчанкі:

 - Чобат Наталле Мiкалаеўне - студэнтцы 3 курса факультэта інфармацыйных тэхналогій, спецыяльнасць "Дызайн электронных і вэб-выданняў".

3. Прызначаны персанальныя стыпендыі савета ўніверсітэта (за асаблівыя поспехі ў вывучэнні асобных дысцыплін і навукова-тэхнічнай творчасці):

- Дзегцярову Яўгену Аляксандравічу - студэнту 4 курса інжынерна - эканамічнага факультэта, спецыяльнасць "Эканоміка і кіраванне на прадпрыемстве";

- Казеку Дзмітрыю Віктаравічу - студэнту 4 курса факультэта тэхналогіі і тэхнікі лясной прамысловасці, спецыяльнасць "Тэхналогія дрэваапрацоўчых вытворчасцей";

- Трусаву Кірылу Ігаравічу - студэнту 5 курса факультэта тэхналогіі арганічных рэчываў, спецыяльнасць "Хімічная тэхналогія арганічных рэчываў, матэрыялаў і вырабаў";

- Крачуну Раману Фёдаравічу - студэнту 4 курса факультэта тэхналогіі арганічных рэчываў , спецыяльнасць "Фізіка - хімічныя метады і прыборы кантролю якасці прадукцыі";

- Навікевіч Ганне Васільеўне - студэнтцы 3 курса лесагаспадарчага факультэта, спецыяльнасць "Садова - паркавае будаўніцтва";

- Івашчанка Любові Алегаўне - студэнтцы 3 курса лесагаспадарчага факультэта, спецыяльнасць "Турызм і прыродакарыстанне";

- Стаблецкаму Владіславу Андрэевічу - студэнту 3 курса факультэта хімічнай тэхналогіі і тэхнікі, спецыяльнасць "Аўтаматызацыя тэхналагічных працэсаў і вытворчасцей (па напрамках)";

- Малдаванаву Арцёму Андрэевічу - студэнту 5 курса факультэта прынттэхналогій і медыякамунікацый, спецыяльнасць "Паліграфічнае абсталяванне і сістэмы апрацоўкі інфармацыі";

- Хархалёву Вадзіму Вісарыёнавічу - студэнту 2 курса факультэта інфармацыйных тэхналогій, спецыяльнасць "Праграмнае забеспячэнне інфармацыйнай бяспекі мабільных сістэм".