Выпускнікі кафедры

Лепшыя выпускнікі спецыяльнасці «Садова-паркавае будаўніцтва»

 

  • Пузанкова Анжаліка Васільеўна - кіраўнік службы па добраўпарадкаванні і ўтрыманні аб'ектаў зялёнай гаспадаркі ўнітарнага прадпрыемства  «Мінскзеленбуд».

  • Кулакович Алена Аляксандраўна - намеснік дырэктара камерцыйнага унітарнага прадпрыемства  «Зелянбуд Заводскага раёна г. Мінска».

  • БАСу Алена Уладзіміраўна  -   намеснік дырэктара камерцыйнага унітарнага прадпрыемства  «Зелянбуд Першамайскага раёна г. Мінска».

  • Ушакоў Леанід Аляксандравіч  - начальнік РСУ УП "Мінскзеленбуд"

  • Сідарэнка Марына Вячаславаўна - дацэнт кафедры «Ландшафтнага праектавання і садова-паркавага будаўніцтва» установы адукацыі «Беларускі дзяржаўны тэхналагічны універсітэт», кандыдат архітэктуры.

  • Бярозка Вольга Міхайлаўна - дацэнт кафедры «Ландшафтнага праектавання і садова-паркавага будаўніцтва» установы адукацыі «Беларускі дзяржаўны тэхналагічны універсітэт», кандыдат сельскагаспадарчых навук.

  • Багданчык Таццяна Паўлаўна - начальнік групы генплана рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства«Белгипрогаз».

  • Домарад Паліна Уладзіміраўна - вядучы інжынер-праекціроўшчык аддзела генеральнага плана, добраўпарадкавання і дызайну РУП «Белдзяржпраект».

  • Абмётка Марк Мікалаевіч - вядучы інжынер Майстэрні ландшафтнай архітэктуры і дызайну УП "Мінскпраект".

  • Юрчык Яўгена Леанідаўна  - кіраўнік групы ГП ТАА "Ситистройсервис"

  • Мельнічэнка Аксана - кіраўнік групы ГП ПП УП "Оргтехстройпроект"

  • Рошка Яўген Міхайлавіч - начальнік участка зялёнага будаўніцтва дзяржаўнага прадпрыемства «Дарожна-эксплуатацыйнае гаспадарка» г. Пінска.

  • Радзіна Маргарыта Ігараўна - інжынер-праекціроўшчык I катэгорыі ААТ «Праектрэстаўрацыя».

  • Глушакова Наталля Міхайлаўна - навуковы супрацоўнік лабараторыі аранжарэйных раслін дзяржаўнай навуковай прадпрыемства «Цэнтральны батанічны сад Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі», куратар калекцыі герберы.

  • Уласава Дар'я - інжынер-праекціроўшчык II катэгорыі ААТ «Інстытут Мінскграмадзянпраект».

  • Стома Анастасія Мікалаеўна - інжынер II катэгорыі РУП «Белпрампраект».

  • Крыжаноўская Вера Яўгенаўна - інжынер-праекціроўшчык II катэгорыі аддзела вертыкальнай планіроўкі УП"Мінскпраект".

  • Юркевіч Анастасія Юр'еўна - ландшафтны архітэктар садовай кампаніі  IL Nature

  • Чемердовская Юлія Сяргееўна - магістр с / г навук, дырэктар ТАА  "Фитония-Арт"