Склад кафедры

 

 

Россоха Яўген Вячаслававiч, заг. кафедры, к.э.н.

 

  Выкладаемые дысцыплiны:

  • эканоміка і ацэнка нерухомасці;

  • кіраванне праектамі;

  • кіраванне жыллём;

  • кіраванне маёмасцю арганізацыі;

  • ацэнка кошту бізнесу і нерухомасці;

  • арганізацыя вытворчасці і кіраванне ў сферы IT;

  • арганізацыя і планаванне вытворчасці ў жыллёва-камунальнай гаспадарцы.

Навуковыя iнтарэсы:

Бізнес-працэсы кіравання жыллём і камунальнай гаспадаркай; Энергаэфектыўныя тэхналогіі і інфармацыйныя сістэмы кіравання аб'ектамі ЖКГ (Total cost ownership, Product Lifecycle Management, Building Management System, Smart Building, Smart City);

Стратэгічныя аспекты развіцця і рэгулявання ацэначнай дзейнасці;

Feasibility-аналіз і marketability-аналіз у Девелопмент нерухомасці. Due-diligence ў кіраванні бізнесам;

Тэхналогіі дыстанцыйнага навучання і кантролю ведаў;

Lean-тэхналогіі ў кіраванні арганізацыяй; Сучасныя тэхналогіі кіравання праектамі ў сферы IT.

Кудашоў Валерый Iванавiч, прафесар, д.э.н.

Выкладаемые дысцыплiны:

  • арганiзацыя вытворчасцi i кiраванне прадпрыемствам;
  • асновы кіравання інтэлектуальнай уласнасцю.

Навуковыя iнтарэсы:

  • кіраванне інтэлектуальнай уласнасцю;
  • эканамічныя праблемы інавацыйнага развіцця;
  • кіраванне інавацыямі;
  • канкурэнтаздольнасць прадукцыі.

 

 

 

Шаўроў Сяргей Аляксеевiч, дацент, к.э.н.

Выкладаемые дысцыплiны:

  • кадастр і рэгістр;
  • менеджмент на рынку нерухомасці.

Навуковыя iнтарэсы:

Бізнес-працэсы і сэрвісы кіравання нерухомай маёмасцю.
У тым ліку:

  • кіраванне зямельнымі рэсурсамі;;
  • кіраванне маёмасцю;
  • кіраванне нерухомай маёмасцю;
  • зямельная палітыка;
  • зямельнае адміністраванне;
  • тэрытарыяльнае планаванне;
  • электронны ўрад і е-паслугі на рынку нерухомасці.

Альфяровiч Андрэй Багданавiч, дацент, к.э.н.

 

Выкладаемые дысцыплiны:

  • эканоміка галіны;
  • эканоміка і кіраванне на прадпрыемстве стандартызацыі і сертыфікацыі.

Навуковыя iнтарэсы:

  • бізнес-планаванне на прадпрыемстве;
  • маркетынгавая дзейнасць прамысловага прадпрыемства;
  • маркетынгавыя даследаванні прамысловых рынкаў.

 

 

 

 

Сiнельнiкаў Мiхаiл Уладзiмiравiч, дацент, к.э.н.

 

Выкладаемые дысцыплiны:

  • эканоміка галіны;
  • арганізацыя вытворчасці і кіраванне прадпрыемствам.

Навуковыя iнтарэсы:

  • даследаванне кааперацыйна-інтэграцыйнай структуры;
  • эканамічнае мадэляванне.

 

Радзько Міхаіл Міхайлавіч, дацэнт, к.э.н.

Выкладаемые дысцыплiны:

  • эканоміка галіны;
  • арганізацыя вытворчасці і кіраванне прадпрыемствам.

Навуковыя iнтарэсы:

  • эканоміка галін народнай гаспадаркі;
  • інавацыйная дзейнасць у лясным комплексе і АПК;
  • інтэграваныя структуры ў перапрацоўчых галінах;
  • інавацыйны менеджмент.

 

 

 

Пшэбельская Людмiла Юр'еўна, ст. выкл., к.э.н.

Выкладаемые дысцыплiны:

  • арганізацыя вытворчасці і кіраванне прадпрыемствам;
  • эканоміка прадпрыемства галіны.

Навуковыя iнтарэсы:

  • павышэнне інавацыйнай актыўнасці прадпрыемстваў;
  • эканамічная ацэнка эфектыўнасці інавацый у вытворчасці вырабаў 
    з палімерных і кампазіцыйных матэрыялаў.

 

 

 

Сабалеўскi Аляксандр Сяргеевiч, асiстэнт

Выкладаемые дысцыплiны:

  • эканоміка галіны;
  • арганізацыя вытворчасці і кіраванне прадпрыемствам;
  • метадалогія ацэнкі маёмасці галіны.

Навуковыя iнтарэсы:

  • аналіз і прагназаванне сезонных працэсаў у прамысловасці;
  • аналіз уздзеяння сезоннага цыклу на эфектыўнасць дзейнасці 
    прадпрыемстваў прамысловасці будаўнічых матэрыялаў.

  

 

Батура Вольга Уладзiмiраўна, асiстэнт

Выкладаемые дысцыплiны:

  • эканоміка нерухомасці;
  • ацэнка нерухомасці;
  • кіраванне праектамі;
  • асновы рыэлтарскай дзейнасці.

Навуковыя iнтарэсы:

  • кіраванне маёмасцю арганізацыі (прадпрыемства);
  • адзнака машын, абсталявання і транспартных сродкаў;
  • кіраванне бізнес-працэсамі і рэструктурызацыя кампаніі.

 

 

 

Юрэня Алена Генадзьеўна, асiстэнт

Выкладаемые дысцыплiны:

  • арганізацыя вытворчасці і кіраванне прадпрыемствам;
  • эканоміка прадпрыемства галіны.

Навуковыя iнтарэсы:

  • малое прадпрымальніцтва ў сферы вытворчасці будаўнічых матэрыялаў.

 

 

 

 

Рабаконь Ганна Iванaўна, асістэнт, маг.экан.навук

Выкладаемые дысцыплiны:

  • арганізацыя вытворчасці і кіраванне прадпрыемствам;
  • эканоміка галіны.

Навуковыя iнтарэсы:

  • адзнака інвестыцыйнай прывабнасці лясной комплексу.

 

 

 

 

Іваноўская  Ірына Станіславаўна, асістэнт

Выкладаемые дысцыплiны:

  • арганізацыя вытворчасці і кіраванне прадпрыемствам;
  • эканоміка галіны.

Навуковыя iнтарэсы:

  • Эканоміка, арганізацыя,
  • ўнутрыгаліновай і міжгаліновая кааперацыя і інтэграцыя;
  • вытворчасць прадукцыі з высокай дабаўленай вартасцю;
  • Трансфертная цэнаўтварэнне.

 

 

Раманенка Аксана Уладзiмiраўна, асістэнт

Выкладаемые дысцыплiны:

  • арганізацыя вытворчасці і кіраванне прадпрыемствам;
    эканоміка галіны;
  • кіраванне IT-праектамі і інфармацыйны менеджмент.

Навуковыя iнтарэсы:

  • ўдасканаленне інстытуцыйных і эканамічных умоў у лясным сектары;
  • арганізацыя вытворчасці і упралвние у сферы IT.

 

 

Еўлаш Аляксандр Іванавіч, асістэнт

Выкладаемые дысцыплiны:

  • арганізацыя вытворчасці і кіраванне прадпрыемствам;
  • асновы планиования тэрыторый;
  • эканамічная ацэнка бізнесу;
  • экономеческий аналіз рынку нерухомасці;
  • кіраванне маёмасцю арганізацыі.

Навуковыя iнтарэсы:

  • праблема аптымізацыі інвестыцый інавацыйнага развіцця прамысловасці строитльных матэрыялаў;
  • распрацоўка методыкі ацэнкі інвестыцыйна-інавацыйнага патэнцыялу.

 

 

Вучэбна-дапаможны персанал:

  • Загадчык лабараторыi — Арбузaва Наталля Валянцiнаўна
  • Iнжынер - Нiсцюк Вольга Аляксандрауна;
  • Інжынер — Касай Дар'я Сяргееуна.